erb

Městská část
Praha 15

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 

TSK využila prázdnin k opravě chodníků

Komunikace v Praze 15 jsou stejně jako na jiných místech republiky dlouhodobě v kritickém stavu, na což místní samospráva v uplynulých letech často upozorňovala příslušné úředníky Technické správy komunikací. Léto letošního roku konečně přineslo na našem území mnohé změny. Během letních měsíců TSK intenzivně pracuje na opravách vozovek a chodníků v Hostivaři a Horních Měcholupech. 

Opravy se týkají například chodníků v ulicích Hornoměcholupská, Boloňská, U Břehu, Kozinova a k Horkám i na mnoha silnicích probíhají opravy výtluků např. K Měcholupům, Parmská, U Továren. 

„Jsem rád, že TSK vyslyšela naše dlouhodobá volání a začala se věnovat komunikacím na našem území. Nás i občany Prahy 15 tato situace dlouhodobě trápila, na což mě upozorňovali na mnoha veřejných setkáních. Byl bych rád, aby TSK ve svém úsilí vydržela i po prázdninách, míst, která potřebují akutně opravu, je v Praze 15 stále dost,“ uvedl k problematice starosta městské části Milan Wenzl, který se dopravní situací v okolí dlouhodobě zabývá, například dostavbou jihovýchodního úseku obchvatu hlavního města.

Upozornění pro pejskaře

Vážení chovatelé psů, byli jsme upozorněni naší občankou, že v okolí zastávky Nové Petrovice došlo k otrávení psa jedem. Tuto informaci sice nemáme jak ověřit, ale prosíme hlídejte si své čtyřnohé přátele.

Dočasné uzavření hypermarketu Albert ve VIVO Hostivař

Hypermarket Albert ve VIVO! Hostivař je od středy 7.8.2019 dočasně uzavřen, otevření zrekonstruované prodejny je naplánováno na konec srpna.

Praha 15 se zapojila do pomoci Pacientům IBD

Pomůžete nám udělat Prahu 15 bezbariérovou i pro Pacienty IBD a ulehčit jim pohyb po městě a zpříjemnit čas strávený mimo domov?

Členové spolku Pacienti IBD, z.s., (www.crohn.cz) jsou především osoby s nespecifickými střevními záněty, trpící neinfekčními onemocněními - Crohnovou chorobou či ulcerózní kolitidou.
Pacientům je na požádání vydávána speciální plastová WC karta, která jim na mnoha místech v České republice, ale i v zahraničí, umožňuje po jejím předložení vstup zdarma či přednostní vstup na veřejné či partnerské (neveřejné) toalety. WC karta je vydána za poplatek 150 Kč a po doložení potvrzení o onemocnění střev. Pacientů s tímto onemocněním je v České republice více než 50 000. Podporou tohoto projektu umožníte jednodušší život všem těmto pacientům, kteří musí vyhledat toaletu mimo svůj domov. Podrobnější informace naleznete na www.wckarta.cz. WC zapojená do toho projektu jsou označena speciální samolepkou s označením WC karty.
Pro širokou veřejnost slouží mapa WC kompas www.wckompas.cz, která dle GPS souřadnic mapuje všechny toalety v okolí a informuje občany, zdali je daný záchod dostupný všem bez rozdílu nebo pouze nemocným osobám, v jakých časech a za jakých podmínek. Věříme, že se touto aktivitou podaří rozšířit počet WC akceptujících WC kartu.

Prosíme majitele restaurací a provozoven či jiných veřejných zařízení, kteří se chtějí do pomoci zapojit, aby nás kontaktovali na e-mail: pavlina.nejedlikova@praha15.cz zajistíme zařazení do projektu a nálepku k označení místa.

Děkujeme za pomoc.

Hygienici vydali dočasný zákaz koupání

Hygienická stanice hlavního města Prahy vydala dočasný zákaz používání vody ke koupání na přírodním koupališti na povrchových vodách Hostivař. Více v přiloženém odkazu.

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/verejna-vyhlaska-4296_4296_161_1.html


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.