erb

Městská část
Praha 15

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 

Úřad MČ Praha 15 bude 20. srpna mimo provoz

Vážení občané,

z důvodu havárie vody a nutné opravy bude dne 20. 8. 2019 Úřad městské části Praha 15 mimo provoz. Prosíme, abyste si vyřízení svých záležitosti odložili na jiný den.

Děkujeme za pochopení a za vzniklé problémy se omlouváme.

Praha 15 se zapojila do pomoci Pacientům IBD

Pomůžete nám udělat Prahu 15 bezbariérovou i pro Pacienty IBD a ulehčit jim pohyb po městě a zpříjemnit čas strávený mimo domov?

Členové spolku Pacienti IBD, z.s., (www.crohn.cz) jsou především osoby s nespecifickými střevními záněty, trpící neinfekčními onemocněními - Crohnovou chorobou či ulcerózní kolitidou.
Pacientům je na požádání vydávána speciální plastová WC karta, která jim na mnoha místech v České republice, ale i v zahraničí, umožňuje po jejím předložení vstup zdarma či přednostní vstup na veřejné či partnerské (neveřejné) toalety. WC karta je vydána za poplatek 150 Kč a po doložení potvrzení o onemocnění střev. Pacientů s tímto onemocněním je v České republice více než 50 000. Podporou tohoto projektu umožníte jednodušší život všem těmto pacientům, kteří musí vyhledat toaletu mimo svůj domov. Podrobnější informace naleznete na www.wckarta.cz. WC zapojená do toho projektu jsou označena speciální samolepkou s označením WC karty.
Pro širokou veřejnost slouží mapa WC kompas www.wckompas.cz, která dle GPS souřadnic mapuje všechny toalety v okolí a informuje občany, zdali je daný záchod dostupný všem bez rozdílu nebo pouze nemocným osobám, v jakých časech a za jakých podmínek. Věříme, že se touto aktivitou podaří rozšířit počet WC akceptujících WC kartu.

Prosíme majitele restaurací a provozoven či jiných veřejných zařízení, kteří se chtějí do pomoci zapojit, aby nás kontaktovali na e-mail: pavlina.nejedlikova@praha15.cz zajistíme zařazení do projektu a nálepku k označení místa.

Děkujeme za pomoc. My už jsme si svou nálepku vylepili.

Smejkalovky pomáhají - V. Běžecký miniseriál

Milujete běh nebo procházky krásným prostředím a chcete svým výkonem někomu pomoci?
Smejkalovky pomáhají se běží letos už popáté! A nově také jako miniseriál.
V Praze se 24. srpna od 9 hodin běží a jde 3 km příjemným hostivařským lesoparkem, k dispozici také trať na 9 km. Zázemí a atrakce na vodě i na souši areálu Hostivařské přehrady můžete využít i po skončení akce. Navíc pouze 24. srpna pomůže 5 Kč z každého vstupu při nákupu pomůcek Aničkám se zbytky zraku. Vstup do areálu pro registrované běžce a účastníky pochodu zdarma. Výhody za včasnou registraci online!
Podrobné info na: www.smejkalovkypomahaji.cz

Letos pomáháme Aničce D. (9 let) a Aničce J. (9 let). Obě veselé, usměvavé holčičky s těžkým zrakovým postižením, které nedosáhnou na kompenzační pomůcky od státu. Společně můžeme vyběhat a vypochodovat, aby obě dívenky nastoupily do dalšího ročníku základní školy s pomůckami, které potřebují a které jim umožní vzdělávání.
Příběhy obou Aniček: https://www.inpv.cz/inpage/komu-pomahame/

Jedeme pro Světlušku

Moderátoři a šéfredaktoři Radiožurnálu vyráží s nevidomými na dvoukolech. Na základě délky trati získají peníze pro Světlušku – projekt Nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým. Každý kilometr se počítá!

Dvanáct osobností Českého rozhlasu vyrazí na cyklotrasu s dvanácti nevidomými, jejich piloty a reportéry, kteří vše zachytí na mikrofon. Do vybraného cíle přinesou částku, kterou svou cestou nasbírají.

Jak to funguje?

Jeden kilometr = 500 Kč. Trasy mají různé délky: deset, dvacet až třicet kilometrů. Vedoucí skupiny před cestou ve vysílání Ranního Radiožurnálu oznámí, jakou trasu si pro svou partu zvolil. A hned na to se připraví na start.

Jede se každé pondělí, středu a pátek od 5. srpna!

https://radiozurnal.rozhlas.cz/jedeme-pro-svetlusku-7983055

Živě se budou hlásit nejen ve vysílání Radiožurnálu, ale také na jejich sociálních profilech.

Koncert kapely Vltava

Patnáctka kulturní za podpory MČ Praha 15 a pivovaru Hostivar vás srdečně zvou 29. srpna od 19 hodin na koncert originální kapely Vltava! Záverečný koncert letního projektu Živé koncerty na zahradě H2 skutečně nemohl být lepší! Těšit se můžete na skvělou atmosféru a nezaměnitelný hudební styl pod vedením zpěváka Roberta Nebřenského. Kapela zahraje jak nové písně, tak i staré hity. Vstupné 200,- Kč. Rezervace vstupenek na info@pivovarhostivar.cz.

Fotosoutěž 2019

Již nyní se můžete přihlásit do pátého ročníku fotosoutěže, která se koná od 1. května do 30. srpna s názvem „Západ a východ slunce v Hostivaři a Horních Měcholupech“. Své fotografie zasílejte do 30. srpna na adresu klimendovae@praha15.cz, nebo poštou do podatelny ÚMČ Praha 15 s nadpisem Fotosoutěž. Nezapomeňte uvést jméno, adresu a svůj věk. Výherci budou osloveni a své ceny si budou moci vyzvednout při slavnostním vyhlášení vítězů, které proběhne na závěrečném Dni Prahy 15 v sobotu 14. 9.


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.