Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas

Vítejte v systému Mobilní Rozhlas

Praha 15


Historie posledních obecních aktualit

 • systémová zpráva

  ÚMČ Praha 15 bude 20. 8. mimo provoz - 12.8.2019 15:14

  Vážení občané,

  z důvodu havárie vody a nutné opravy bude dne 20. 8. 2019 Úřad městské části Praha 15 mimo provoz. Prosíme, abyste si vyřízení svých záležitosti odložili na jiný den.

  Děkujeme za pochopení a za vzniklé problémy se omlouváme.

 • systémová zpráva

  Hostivařská bojovka - 12.8.2019 11:25

  Již nyní se můžete registrovat na hostivařskou bojovku, která se koná v rámci Dnů Prahy 15 v úterý 10. září od 16 hodin. Přihlašte se včas a vyberte si vyhovující čas startu.

  https://www.prahahrou.cz/hostivarska-bojovka/

   

 • systémová zpráva

  Porucha vodovodního řádu ul. U Branek - 9.8.2019 18:19

  OS KS INFO: Porucha vodovodního řádu DN 800 mm v Praze 15, U Branek. Bez vody: U Branek. Náhradní zásobování dle požadavku. Předpoklad ukončení opravy v nočních hodinách.

 • systémová zpráva

  Toulcův dvůr - 9.8.2019 09:36

  V letošním roce se projekt „Ekologické vzdělávání na statku“ dostal mezi 10 finalistů soutěže E.ON Energy Globe. Celkově se do letošního ročníku přihlásilo přes 350 projektů.
  Odborná porota, která finálové projekty vybírá, ocenila zejména komplexnost projektu, jeho dopad na širokou škálu cílových skupin a dlouhodobost aktivit.
  Z účasti Toulcova dvora ve finále máme obrovskou radost. Ocenění poroty poskytlo pozitivní zpětnou vazbu, že aktivity, kterým se věnují již čtvrt století, mají opravdu smysl a reálný dopad.
  Být ve finálovém výběru je ovšem pouze část úspěchu. Vyhrát může pouze jeden projekt z každé kategorie a ten se může stát také celkový vítězem. Věříme, že s vaší podporou to bude právě Toulcův dvůr. Do 15. září je možné je podpořit i svým hlasováním.

  Děkujeme i za sdílení a další podporu projektu.

  Více: ZDE 

   

 • e-mail

  Přehled aktuálních událostí v Praze 15 - 8.8.2019 17:00

 • systémová zpráva

  Dočasné uzavření Alberta ve VIVO Hostivař - 8.8.2019 09:53

  Hypermarket Albert ve VIVO! Hostivař je od středy 7.8.2019 dočasně uzavřen, otevření zrekonstruované prodejny je naplánováno na konec srpna.

 • systémová zpráva

  Upozornění pro pejskaře - 7.8.2019 16:42

  Vážení chovatelé psů, byli jsme upozorněni naší občankou, že v okolí zastávky Nové Petrovice došlo k otrávení psa jedem. Tuto informaci sice nemáme jak ověřit, ale prosíme hlídejte si své čtyřnohé přátele.

 • systémová zpráva

  Praha 15 se zapojila do pomoci Pacientům IBD - 7.8.2019 15:45

  Pomůžete nám udělat Prahu 15 bezbariérovou i pro Pacienty IBD a ulehčit jim pohyb po městě a zpříjemnit čas strávený mimo domov?

  Členové spolku Pacienti IBD, z.s., (www.crohn.cz) jsou především osoby s nespecifickými střevními záněty, trpící neinfekčními onemocněními - Crohnovou chorobou či ulcerózní kolitidou.

  Pacientům je na požádání vydávána speciální plastová WC karta, která jim na mnoha místech v České republice, ale i v zahraničí, umožňuje po jejím předložení vstup zdarma či přednostní vstup na veřejné či partnerské (neveřejné) toalety. WC karta je vydána za poplatek 150 Kč a po doložení potvrzení o onemocnění střev. Pacientů s tímto onemocněním je v České republice více než 50 000. Podporou tohoto projektu umožníte jednodušší život všem těmto pacientům, kteří musí vyhledat toaletu mimo svůj domov. Podrobnější informace naleznete na www.wckarta.cz. WC zapojená do toho projektu jsou označena speciální samolepkou s označením WC karty.

  Pro širokou veřejnost slouží mapa WC kompas www.wckompas.cz, která dle GPS souřadnic mapuje všechny toalety v okolí a informuje občany, zdali je daný záchod dostupný všem bez rozdílu nebo pouze nemocným osobám, v jakých časech a za jakých podmínek.

  Věříme, že se touto aktivitou podaří rozšířit počet WC akceptujících WC kartu.

  Prosíme majitele restaurací a provozoven či jiných veřejných zařízení, kteří se chtějí do pomoci zapojit, aby nás kontaktovali na e-mail: pavlina.nejedlikova@praha15 zajistíme zařazení do projektu a nálepku k označení místa.

  Děkujeme za pomoc.

 • systémová zpráva

  TSK využila prázdnin k opravě chodníků - 7.8.2019 13:33

  Komunikace v Praze 15 jsou stejně jako na jiných místech republiky dlouhodobě v kritickém stavu, na což místní samospráva v uplynulých letech často upozorňovala příslušné úředníky Technické správy komunikací. Léto letošního roku konečně přineslo na našem území mnohé změny. Během letních měsíců TSK intenzivně pracuje na opravách vozovek a chodníků v Hostivaři a Horních Měcholupech.

  Opravy se týkají například chodníků v ulicích Hornoměcholupská, Boloňská, U Břehu, Kozinova a k Horkám i na mnoha silnicích probíhají opravy výtluků např. K Měcholupům, Parmská, U Továren.

  Jsem rád, že TSK vyslyšela naše dlouhodobá volání a začala se věnovat komunikacím na našem území. Nás i občany Prahy 15 tato situace dlouhodobě trápila, na což mě upozorňovali na mnoha veřejných setkáních. Byl bych rád, aby TSK ve svém úsilí vydržela i po prázdninách, míst, která potřebují akutně opravu, je v Praze 15 stále dost,“ uvedl k problematice starosta městské části Milan Wenzl, který se dopravní situací v okolí dlouhodobě zabývá, například dostavbou jihovýchodního úseku obchvatu hlavního města.

 • systémová zpráva

  Výstraha ČHMÚ č. 292 - 7.8.2019 11:08

  Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) od 7.8. 12:00 hodin do 7.8. 20:00 hodin.


Jaké zprávy můžete očekávat

Ještě nejste registrovaní do Mobilního Rozhlasu? Registrovat se