Mobilní Rozhlas

Mobilní Rozhlas

Vítejte v systému Mobilní Rozhlas

Praha 15


Historie posledních obecních aktualit

 • systémová zpráva

  Výstraha ČHMÚ č. 291 - 6.8.2019 15:09

  Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) od 6.8. 15:00 do 7.8. 06:00 hodin a od 7.8. 12:00 do 8.8. 00:00 hodin.

 • systémová zpráva

  PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET MČ PRAHA 15 - 6.8.2019 13:08


  Vážení obyvatelé Prahy 15, vyčlenili jsme 200 000 Kč z městského rozpočtu na projekty a vylepšení, které jste vy, občané, sami navrhli.

  Hlasujte, které projekty pro vás mají největší prioritu:

  www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/P15PR

  Děkujeme za každý hlas! 

 • e-mail

  Přehled kulturních, sportovních a společenských akcí - 5.8.2019 17:00

 • systémová zpráva

  Jedeme pro Světlušku - 5.8.2019 14:50

  Moderátoři a šéfredaktoři Radiožurnálu vyráží s nevidomými na dvoukolech. Na základě délky trati získají peníze pro Světlušku – projekt Nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým. Každý kilometr se počítá!

  Dvanáct osobností Českého rozhlasu vyrazí na cyklotrasu s dvanácti nevidomými, jejich piloty a reportéry, kteří vše zachytí na mikrofon. Do vybraného cíle přinesou částku, kterou svou cestou nasbírají.

  Jak to funguje?

  Jeden kilometr = 500 Kč. Trasy mají různé délky: deset, dvacet až třicet kilometrů. Vedoucí skupiny před cestou ve vysílání Ranního Radiožurnálu oznámí, jakou trasu si pro svou partu zvolil. A hned na to se připraví na start.

  Jede se každé pondělí, středu a pátek od 5. srpna!

  Živě se budou hlásit nejen ve vysílání Radiožurnálu, ale také na jejich sociálních profilech.

  Více se dozvíte ZDE.

   

 • systémová zpráva

  Praha 15 optimalizuje svůj oficiální web pro nevidomé a slabozraké - 5.8.2019 14:46

  Městská část Praha 15 díky spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška přizpůsobila své oficiální webové stránky potřebám nevidomých a slabozrakých. Příjemným překvapením bylo zjištění, že web byl bez větších nedostatků, problematickými se ukázaly jen některé dokumenty na úřední desce, které byly nahrány ve špatném formátu bez textové vrstvy, což znemožnilo jeho načtení a převedení do zvukové podoby.

  Specialisté z nadačního fondu prošli jednotlivé rubriky webu městské části a prověřili jejich dostupnost pro systémy, které nevidomí k těmto účelům užívají na speciálně přizpůsobených počítačích a telefonech. „Web je velmi dobře čitelný jak za pomoci počítače a odečítače obrazovky NVDA, tak i z Iphonu s odečítačem Voice Over. Velmi oceňuji možnost vypnutí grafiky a rozčlenění stránek na oblasti a styly, což uživatelům dost urychluje pohyb a hledání na stránce,“ uvedla za Světlušku ředitelka nadačního fondu Gabriela Drastichová. Ta dále upozornila na drobné nedostatky, na jejichž odstranění IT oddělení městské části začalo neprodleně pracovat a v řádu několika hodin chybné dokumenty opravilo. Všichni úředníci, kteří nahrávají soubory na úřední desku, byli poučeni, v jaké podobě má být soubor nahrán, aby zůstala příslušná textová vrstva.

  Praha 15 podporuje aktivity Světlušky od jara letošního roku. Zaměstnanci úřadu se například mimo jiné zúčastnili speciálního workshopu s nevidomými lektory, kde se učili, jak nejlépe spolupracovat s takto handicapovými spoluobčany, aby jim co nejvíce ulehčili jednání na úřadě.

  Nadační fond v průběhu roku pořádá mnoho aktivit i dobročinných sbírek. Nejbližší příležitostí, jak podpořit činnost nadace jsou Sbírkové dny Světlušky od 9. do 13. září. Výtěžkem z prodeje dárkových předmětů, mezi kterými se poprvé objeví také ponožky se svítícím lemem nebo originální hrací karty, podpoří Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu děti i dospělé s těžkým zrakovým postižením. Na pražském Andělu, kde sbírkový týden 9. září odstartuje, se lidé mohou těšit na doprovodný program. Do prodeje se zde zapojí známé osobnosti, mezi kterými se letos objeví i KOVY.

 • systémová zpráva

  Opatření HSHMP - dočasný zákaz koupání - 5.8.2019 10:17

  Hygienická stanice hlavního města Prahy vydala dočasný zákaz používání vody ke koupání na přírodním koupališti na povrchových vodách Hostivař. Více v přiloženém odkazu.

  http://www.hygpraha.cz/dokumenty/verejna-vyhlaska-4296_4296_161_1.html

 • e-mail

  Přehled aktuálních událostí v Praze 15 - 1.8.2019 17:00

 • e-mail

  Přehled kulturních, sportovních a společenských akcí - 29.7.2019 17:00

 • systémová zpráva
 • systémová zpráva

  Výstraha ČHMÚ - 29.7.2019 11:32

  SILNÉ BOUŘKY (nízký stupeň nebezpečí) od pondělí 29.7.2019 11:00 hodin do úterý 30.7.2019 00:00 hodin.


Jaké zprávy můžete očekávat

Ještě nejste registrovaní do Mobilního Rozhlasu? Registrovat se